Rahvusvaheline Noorte Rütmimuusika Festival Visioon toimub igal aastal Tallinnas ja Saue linnas.

Festival „Visioon" on muusikaline vaade tulevikku ning mõeldud eelkõige noortele muusikutele, kellele meeldib improvisatsioon ja jazzmuusika. Festival sai alguse 2003. aastal, kui Saue Muusikakoolis avati pop-jazz osakond (Iljo Toming juhtimisel).

Festival toimub igal aastal Tallinna väiksemates kontserdipaikades, Telliskivi Loomelinnakus, Jazziklubis Philly Joe´s ja Noortepäeval Saue linna vabaõhulaval. Festival toimub õppeaasta lõpus juunis ja õppeaasta alguses septembris. Festivalil osalevad jazz- ja rütmimuusika osakondade noored muusikud muusikakoolidest üle Eesti. Ühel laval esinevad nii algajad, Eesti munitsipaal huvikoolidest, kui ka edasijõudnud kesk-keri ja kõrgkoolidest. Lisaks Eesti noortele osalevad festivalil solistid, ansamblid ja Big Bandid teistest riikidest: Soomest, Lätist, Rootsist, Inglismaalt, Taanist, Venemaalt ja mujalt. Võimalusel toimuvad noortele workshopid ja Jam Sessionid. Igal aastal osaleb festivalil keskmiselt 140 noort muusikut.

Samuti on tähtsal kohal noorte koostöö professionaalidega. Säravate tippmuusikute, pedagoogide elavad eeskujud, innustavad noori oma mänguoskusega rohkem pingutama, harjutama ning julgelt ennast muusikas väljendama. Festivalil on esinenud ja andnud meistriklasse maailmas tunnustatud muusikud ja õppejõud: Eric Marienthal, David Kikoski, Jukkis Uotila, Dean Brown, Kristof Zavadzski, Jens Chapper Jensen, Nick Smart, Georgi Kontraforius, Jussi Lehtonen, Sami Linna, Manuel Dunkel, Zoltan Lanos, Indrikis Veitners, Wagner Barbosa, Thais Morell, José Torres, Zoltan Orosz, Anthony Branker, Jussi Lehtonen jpt. Festival on koostööd teinud paljude Eesti suurepäraste muusikutega  Jaak Sooääre, Kristjan Randalu, Kadri Voorandi, Mihkel Mälgandi, Raivo Tafenau, Siim Aimla, Mairo Marjamaa, Raul Sööt, Holger Marjamaa, Aleksander Paali ja paljud teistega.

Festivali raames teatud aastatel on moodustatud osalejatest Rahvusvaheline Noorte Big Band, mida on dirigeerinud rahvusvaheliselt tunnustatud muusikud ja dirigendid : Jukkis Uotila (Sibeliuse Akadeema prof.), Nick Smart (Londoni Kuninglik Muusikaakadeemia prof.), Jens Christian „Chappe" Jensen (Taani Arhusi Muusika Akadeemia prof.), Rasmus Soini (Soome Ebeli ja Espoo Big Bandide dirigent), Siim Aimla (Tallinna G.Otsa nim. Muusikakooli Big Bandi dirigent) jt.

Paljudest Visioonil esimese kontserdiga üles astunud noorest on tänaseks saanud suurepärased pedagoogid ja tippmuusikud, kes esinevad kontsertidega, osalevad rahvusvahelistes projektides ja esindavad Eestit  konkurssidel ja festivalidel üle maailma.

Kristiina Liivik, projektijuht

Head Visiooni kõigile!

Kristiina Liivik